شرکت  بازرگانی  الماس جنوب

فروش انواع تسمه :

تسمه تخت     ( Flat belts )

اين تسمه  مي تواند  قدرت هاي بالا را در سرعت هاي بالا تحويل  دهد.(۵۰۰ اسب بخار در سرعت ۱۰۰۰۰ فوت بر دقيقه ، که در مورد تسمه هاي بزرگ صدق مي کند)

جنس تسمه تخت از چرم ، پارچه و يا لاستيک ،پليمر است.

 

 

تسمه vذوزنقه اي  (v-belts)

اين تسمه که هم به عنوان تسمه v و هم به عنوان طناب گوه شناخته مي شود به طور کلي بدون محدوديت و سطح مقطع آنها ذوزنقه اي شکل است ومشکل هاي از جمله لغزش و هم ترازي را حل مي کند.

تسمه هاي ذوزنقه اي بهترين ترکيب از دو کشش، سرعت حرکت بار ياتاقان ها و عمر طولاني را فراهم مي کند که به خاطر فاصله مرکزيشان نسبت به تسمه هاي تخت پر کاربردترند. فاصله مرکز مورد نظر بزرگتر از بزرگترين قطر پولي است اما کمتر از ۳ برابر مجموع هر دو پولي مي باشد و محدوده سرعت مطلوب اين تسمه ۱۰۰۰-۷۰۰۰ ft/min   مي باشد.

اين تسمه ها به خاطر ضخامت بزرگترشان نسبت به تسمه هاي تخت ، نياز به پولي هاي بزرگتري دارند و داراي طول هاي قابل تنظيم  با قابليت جداسازي قطعات و متعلقات در هنگام لزوم مي باشد.

تسمه چند شيار  (multi-groove belts)

اين تسمه که به polygroove  نيز معروف است معمولا از ۵ يا ۶ تسمه V شکل در کنار يکديگر ساخنه مي شود به همين خاطر براي همان سطح ديسک ، تسمه نازکتري  نسبت به ذوزنقه اي به ما مي دهد که اين دليل انعطاف پذير بودن تسمه مي باشد اگرچه اغلب پهن تر است که اين انعطاف پذيري باعث افزايش بهره وري مي شود.

خم شدن مداوم تسمه ، انرژي کمتري را در اصطکاک داخلي  به هدر مي دهد.اين افزايش بهره وري در عمل به دليل کاهش اثرات حرارت بر روي تسمه است.تسمه به مدت طولاني تري به صورت خنک تر در سرويس عمل مي کند

 

 

 

 

تسمه آجدار  (ribbed belt)

تسمه آجدار ، تسمه انتقال قدرت است که  شامل شيارهاي طولاني مي باشد وعمل تماس بين دنده تسمه و شيار پولي را انجام مي دهد. اين تسمه داراي يک ساختار تک قطعه اي است که اين ساختار براي توزيع يکنواخت تنش در سراسر عرض پولي  در جايي که تسمه در حال  تماس است ،ارائه شده است.

تسمه آجدار داراي محدوده قدرت تا KW    ۶۰۰ بوده، با نسبت سرعت بالا، داراي حرکت مارپيچي شکل ، طول عمر بالا، پايداري و يکنواختي در تنش ديسک است و باعث کاهش ارتعاش مي شود.

اين تسمه در کمپرسور،دوچرخه تناسب اندام،ماشين آلات کشاورزي، ميکسر مواد غذايي، ماشين لباسشويي ، ماشين چمن زني و…استفاد مي شود.

 

 

 

 

تسمه تايمينگ  (timing belts)

اين تسمه که با نام هاي ديگري از جمله دندانه دار، بي نظير و تسمه همزمان ، شناخته مي شود يک تسمه انتقال مثبت است که مي تواندحرکت نسبي داشته باشد. اين تسمه داراي دندانه مي باشد که آنرا با پولي دندانه دار مناسب تطبيق مي دهند تا هنگامي که به درستي تنيده شد ديگر بعد از ان هيچ لغزشي نداشته باشد ودر سرعت ثابت عمل  کند واغلب براي انتقال حرکت مستقيم در نمايه سازي و اهداف زمان بندي استفاده مي شود.

تسمه تايمينگ اغلب به جاي زنجير و چرخدنده ها استفاده مي شود به طوري که سر و صداي کمتري توليد مي کند و احتياجي به روغن کاري ندارد.

 

 

تسمه V Belt بلت مگادین Megadyne

تسمه V بلت مگادین Megadyne با افزایش قابلیت انتقال قدرت تا ۳۰% نسبت به تسمه های استاندارد و کاهش هزینه ها گزینه بسیار مناسبی برای انواع کاربری های صنعتی می باشد. ایت تسمه وی بلت V Belt با قابلیت کاربری تحت تنش کششی و سرعت دورانی بالا برای کاربری های صنعتی با دور ۱۰۰ الی ۸۰۰۰ دور در دقیقه و توان کاری ۱ الی ۴۰۰ کیلووات طراحی و تولید شده است. تسمه وی بلت V Belt مگاداین در ۵ لایه مختلف تولید شده است. لایه بیرونی که بصورت نخی برای ایجاد حداکثر اصطکاک تولید شده است. در لایه داخلی از یک اسفنج سطحی پوشاننده و یک لایه اسفنج قطور در بالای V که در داخل آن از سیم هایی برای افزایش مقاومت کششی استفاده شده است و بخش پایینی V در این تسمه صنعتی نیز از جنس پلی کلروپین تشکیل شده است.

 

 

 

 

#الماس جنوب #مگادین  #تسمه تايمينگ  #فروش انواع تسمهMegadyne

#فروش تسمه  #JSLI  #تایمینگ  #الماس #صنعت #تسمه صنعتی  #تسم #BELT #V  #MEGADYNE

#انواع تسمه #تسمه  #تسمه v  #تسمه تایم #تسمه belt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.